Hokus pokus czyli moja Ajurweda... - Antidotte - Mobilne SPA & Wellness

Hokus pokus czyli moja Ajurweda…

Hokus pokus czyli moja Ajurweda…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słowem wstępu… Większość z nas ma taką cudowną mentalność, że jak czegoś nie zna, lub nie chce poznać, to jest to złe, dziwne i w ogóle czary mary. Do czego zmierzam? Nie jestem znachorem, szamanem, okultystą, magiem hehe i …fizyką kwantową. Poszukuję sposobów na redukcję stresu. Dlatego też…masaż ajurwedyjski. Przykład ziołolecznictwa. Wiele osób podchodzi do niego sceptycznie, woląc przyjmować leki. Dobrze, że są ,ale w naszym kraju są one stanowczo nadużywane. A dlaczego? Bo choroba musi szybko przejść… Krótko o Ajurwedzie. 

Ajurweda (Ayurveda)

Ayus oznacza życie, Veda to wiedza. AYURVEDA – wiedza o życiu. Najstarsza hinduska medycyna naturalna, z której wiele czerpią medycyna chińska oraz tybetańska. 

Według Ajurwedy człowiek jest szczęśliwy i zdrowy jeżeli panuje równowaga pomiędzy ciałem, umysłem, a duszą. Jest to filozofia życia, podpowiadająca jak to wszystko osiągnąć, by utrzymać tę równowagę. 

Mówi ona o tym, że każdy z nas posiada w ciele niewidzialne kanały energetyczne (NADI), którymi płynie życiodajna energia (PRANA). Jej swobodny przepływ daje gwarancję zdrowia i równowagi. Kanały krzyżują się w siedmiu miejscach zwanych CZAKRAMI. Są to ośrodki energetyczne w ciele, tzw. baterie. I teraz od nas zależy co zrobimy, żeby utrzymać je na najwyższym poziomie naładowania. Pomóc w tym może joga, medytacja, ćwiczenia, sztuka masażu, odżywianie, sen oraz styl życia. Zasady Ajurwedy mają zastosowanie w codziennym życiu człowieka pokazując mu, jak można prosto i holistycznie żyć. 

Ajurwedyjski masaż Abhyanga zasługuje na absolutną uwagę

Masaż, poprzez odpowiednie techniki wpływa na odblokowanie kanałów energetycznych, a tym samym na utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych w ajurwedzie. Ogromną jego zaletą jest wykorzystanie produktów pochodzenia naturalnego. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych olei (sezamowy, migdałowy, kokosowy itp.) tworzę niesamowitą kompozycję relaksującą. Kto spróbował, ten wie jakiego daje kopa. Wykonywany jest na całe ciało, więc nie nadaje się dla osób wstydliwych.  

Potrzeba odpoczynku, zrelaksowania, chęć wyłączenia się od codzienności, tak po prostu! KAŻDY ma swój sposób na odreagowanie. Siłownia, basen, spacer, sen, książka, masaż itp. Masaż ajurwedyjski ma za zadanie rozluźnić mięśnie, zrelaksować i oczyścić organizm… „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dlaczego Hokus pokus?

Wszystko co związane jest z naturą jest mi bardzo bliskie. Jako ludzie, powinniśmy się od niej wiele nauczyć. Ajurweda bardzo dużo dobrego z niej czerpie, dlatego też mnie zainspirowała. 

A Wy? Jaki macie pomysł na relaks? 

Dodaj komentarz